ОСТАННІ НОВИНИ

UKRSIBBANK: Цифрова трансформація: чому вона необхідна кожній компанії і які переваги завдяки їй отримує бізнес

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Діджиталізація – один з найпопулярніших трендів 2020-2021 років.

У «цифру» переходить бізнес з абсолютно різних галузей. Наслідки пандемічної кризи тільки прискорюють цей перехід і підвищують інтенсивність цифрових ініціатив. За даними Gartner, 91% компаній в усьому світі задіяні в тій або іншій формі діджитал-процесів, а 87% CEO вважають цифрову трансформацію пріоритетною задачею.

Впровадження автоматизованих рішень або заміна аналогових процесів на цифрові – одні з ключових процесів, але водночас цього недостатньо для того, щоб бізнес повноправно називався «цифровим». Що насправді являє собою цифрова трансформація та без чого всі спроби корпоративних змін будуть безглуздими – Mind розбирає в матеріалі, підготовленому в партнерстві з UKRSIBBANK BNP Paribas Group.

УСВІДОМЛЕННЯ ВАЖЛИВОСТІ ПРОЦЕСУ НЕ ГАРАНТУЄ УСПІХУ

Рецесія призвела до необхідності переглянути витрати й оптимізувати операції, а оперативність реагування на зміни стала чи не найголовнішим чинником виживання бізнесу. Навіть ті компанії, які раніше скептично дивилися на все, що пов'язано з цифровізацією, змінили свою думку. А бізнес, який обрав системний шлях діджиталізації, отримує чимало дивідендів. Починаючи з «ліквідації» трудомістких ручних процесів і мінімізації витрат, закінчуючи поліпшенням якості обслуговування клієнтів, що своєю чергою підвищує їхню лояльність. «Стратегічний» наслідок компанії, що йде у «цифру» – підвищення гнучкості, масштабованості та, найголовніше – ефективності бізнесу.

Один з найактивніших цифрових «мігрантів» у світі – банківський сектор, український не виключення. Почасти це пояснюється тим, що сфера вже володіє непоганим бекґраундом – фінансові установи давно вкладають серйозні кошти в IT-інфраструктуру та рішення, які покращують клієнтський досвід, зокрема, дистанційне обслуговування. Тому пандемія для банків стала швидше стимулом прискорити впровадження інноваційних технологій і рішень. За даними Digital Banking Report, 75% банків у всьому світі вважають цифрову трансформацію головним пріоритетом на 2020-2021 роки. Наступними пріоритетними завданнями респонденти назвали поліпшення клієнтського досвіду й управління витратами. Водночас аналітики Digital Banking Report відзначають, що впровадження передових технологій до першорядних завдань відносить усього 21%, інновації – 20%, розвиток культури – 8%. Таким чином суттєві елементи цифрової трансформації виявилися мало чи не в кінці пріоритетного списку.

Парадоксальність цього, як пояснює Андрій Кашперук, заступник голови правління, головний операційний директор UKRSIBBANK BNP Paribas Group, полягає у «широкому» трактуванні поняття «цифрова трансформація». В базовому розумінні, за його словами, цифрова трансформація – перехід від паперових носіїв до цифрових. «У ширшому сенсі під цифровою трансформацією мають на увазі великий діапазон напрямків, пов'язаних з автоматизацією процесів та поліпшенням клієнтського досвіду», – говорить заступник голови правління UKRSIBBANK BNP Paribas Group.

Пріоритети банківського сектору закономірні та виправдані. Цифрова трансформація, впевнений Андрій Кашперук, надає необмежені можливості та дозволяє, перш за все, оптимізувати витрати робочого часу і проводити більш ефективний і поглиблений аналіз даних. «Щобільше, це – можливість почати працювати з відкритими даними, автоматизувати, роботизувати процеси та посилити їхню безпеку, і, зрозуміло, поліпшити клієнтський досвід, у тому числі розширити самообслуговування, забезпечити клієнтам цілодобовий віддалений доступ», – пояснює Кашперук, відзначаючи, що в UKRSIBBANK BNP Paribas Group цифрова трансформація вже майже десять років є одним з основних стратегічних напрямків.

Для поліпшення клієнтського досвіду необхідні нові продукти та рішення, для створення яких необхідні технології. На практиці, як розповідає Андрій Кашперук, результати цифрової стратегії в першу чергу – це:

  • відмова від паперового документообігу або скорочення його обсягу;
  • скорочення часу обслуговування клієнтів і проведення угод і розрахунків;
  • розширення можливостей віддаленого доступу клієнтів до своїх коштів і самостійне проведення
  • операцій в будь-який зручний час і з будь-якої точки світу без відвідування банку;
  • зниження собівартості операцій;
  • зниження ризиків від основної діяльності.

При цьому «цифра» розширює можливості обміну даними між клієнтами, учасниками угоди та державними органами. Саме тому цифрова трансформація – це не тільки технології, але й те, як і ким вони використовуються. Розвиваючи й удосконалюючи «зовнішній» клієнтський досвід, не можна забувати й про «внутрішніх клієнтів» – розвиток культури інновацій, навчання та розширення можливостей співробітників має бути на вершині цифрового порядку денного.

За даними дослідження 451 Research, 60% компаній, які обрали для себе шлях цифровізації, не мають відповідної стратегії. На жаль, такий підхід ні до чого не приведе. Тільки наявність чіткого алгоритму дозволить змінити аналогову парадигму бізнесу на цифрову. В першу чергу тому, що трансформація – це бізнес-модель, яка потребує постійного вдосконалення технологій і впровадження нових розробок. Успішною ж буде стратегія, коли технології «працюють» на вдосконалення продуктів і залучення клієнтів, розширення можливостей співробітників і оптимізацію операцій. Проникаючи в усі внутрішні та зовнішні рівні та напрямки діяльності компанії, технології формують її цифрове майбутнє.

З ЧОГО ПОЧИНАЄТЬСЯ ТРАНСФОРМАЦІЯ

Перш ніж скласти покроковий план цифрової трансформації, необхідно провести аудит бізнес-процесів, IT-інфраструктури, яка вже є в компанії, проаналізувати, де є прогалини – у продажах, в обслуговуванні клієнтів, і як їх можна усунути за допомогою діджитал-рішень. При цьому, як підкреслює Андрій Кашперук, для того, щоб зміни були ефективні та принесли бажані результати, необхідно правильно оцінювати й управляти ризиками, пов'язаними з цифровою трансформацією – ймовірний витік даних, несанкціонований доступ до даних та інші кіберзагрози.

Важливо також визначити, який від цифровізації очікується «ефект», а також оцінити обсяг інвестицій, необхідних для досягнення бажаних результатів.

Один з ключових моментів – власники бізнесу на старті повинні отримати чітке уявлення, навіщо вони зважуються на трансформацію, що варто змінювати в першу чергу та які ресурси на це будуть потрібні. Технології відіграють і завжди будуть відігравати важливу роль у бізнес-операціях – усе залежить від того, наскільки бізнес ефективно використовує ці технології. Саме цим і пояснюється значущість комплексної стратегії для успіху цифрової трансформації.

ЯК ВИБРАТИ МОДЕЛЬ

Універсальної моделі цифрової трансформації не існує. Кожна компанія індивідуальна, і неможливо підігнати весь бізнес під якийсь загальний шаблон. Разом з тим, бігти відразу на всі боки – не найкраща ідея. І є певні бізнес-процеси, які мають бути включені до структури цифрової трансформації – клієнтський досвід, корпоративна культура інновацій, що передбачає розширення можливостей персоналу, операційна ефективність і, зрозуміло, інтеграція технологій.

Чимало компаній зазвичай починають з автоматизації. Оскільки вона закладає основи для подальшої еволюції. Це автоматизація продажів, виробництва, фінансових потоків, документообігу тощо. Для цього можуть використовуватися різні рішення – від хмарних технологій до спеціалізованого програмного забезпечення, яке призначене для управління діяльністю підприємства (ERP).

Крім цього, окремі підрозділи компанії паралельно впроваджують технології та рішення для створення нових бізнес-моделей. Це може бути інтернет речей (IoT) у виробництві, блокчейн у бухгалтерії, інструменти онлайн-продажів, роботизація складу тощо.

СИНХРОНІЗАЦІЯ ПРОЦЕСІВ

Навіть найкраща модель цифрової трансформації не принесе результатів, якщо всі її етапи та ланки не будуть синхронізовані між собою. Тобто, є план, відбуваються зміни, але у керівництва та власників компанії відсутнє розуміння, як це все має між собою взаємодіяти. Саме тому важливо постійно проводити тестування й оптимізацію IT-архітектури, бізнес-процесів, щоб вчасно визначати проблемні точки та ліквідувати їх. Адже якщо відділ продажів не «під’єднати» до складу, будуть явні проблеми з доставкою. Або якщо виробнича частина буде жити своїм життям, рано чи пізно з'являться скарги на якість продукції. Ще одна проблема полягає в тому, що часом відбувається підміна понять, і чомусь окремі інструменти, такі як ПЗ для організації віддалених робочих місць або впровадження чат-ботів, сприймаються компаніями вже як щось глобальне. Насправді це всього лише окремі рішення, які самі по собі, у відриві від синхронізації, можуть взагалі загальмувати трансформацію.

ЗАЛУЧЕННЯ ПЕРСОНАЛУ

Чомусь впроваджуючи діджиталізацію компанії забувають про головне – про роль своїх співробітників у цих процесах. Хоча надзвичайно важливо занурювати команду в зміни. Один з елементів залучення – повний перегляд робочого простору, який має бути підлаштованим для активної командної роботи з можливістю швидкої кооперації співробітників для вирішення проєктних завдань.

Крім того, топменеджери мають вести постійний діалог з працівниками. Керівництво зобов'язане не тільки дбати про те, щоб персонал був підкований у цифровому плані, займатися його освітою, але й транслювати переваги, які дасть трансформація як бізнесу в цілому, так і кожному співробітнику зокрема. Необхідно уважно слухати підлеглих, які не відкидаючи їхні пропозиції, що спрямовані на поліпшення в компанії. Це буде надихати людей і мотивувати їх брати найактивнішу участь у трансформації, бо вони будуть усвідомлювати свою значущість і відчувати важливість своїх ідей.

ПОСТІЙНИЙ РУХ ВПЕРЕД

Цифрова трансформація – це нескінченні зміни. Автоматизувавши той чи інший процес, забути про нього не вийде. По суті, компанія змінює свою бізнес-модель, корпоративну культуру та переходить на новий рівень. Але водночас вона продовжує вдосконалюватися та розвиватися. То ж в ідеалі треба створювати окремий підрозділ, який буде відстежувати та контролювати всі процеси, пов'язані з трансформацією та життєдіяльністю «цифрового» організму, аналізувати результати та постійно розвивати технологічну складову. Тільки так діджиталізація та все, що з нею пов'язане, стане корпоративною культурою, і бізнес зможе безболісно й оперативно реагувати на виклики ринку та повністю відповідати запитам клієнтів.

Image
Image
Image
netinfo
Image
Image
Image
Image
Image
Image
creditplus
Image
Image
Image
ccloan
Image
Image
issp
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
novikredyty
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Міжнародне бюро кредитних історій
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
cba
Image
Image
sloncredit
creditcafe
Image
altbank
Image
Image
belinvestbank
Image
Image
nbkr
Image
Image
Image
Image
tengebank
Image
Image
Image
Image
Image
gpi
intrasystems.jpg
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
finpay

ОСТАННІ НОВИНИ

☎️ +38 (067) 501-01-66
☎️ +38 (050) 523-56-46  
Bankir@banksinfo.kiev.ua
Digital@banksinfo.kiev.ua

2021 - Міжнародний Фінансовий Клуб «БАНКИРЪ»

Згода на обробку персональних даних
Дана реєстрація - згода може бути відкликана, шляхом подання відповідного на електронну адресу, заявою!