ОСТАННІ НОВИНИ

Кредит 5-7-9%. Більше 27 мільйонів дали бізнесу в кредит за низькою ставкою

Кредит 5-7-9%. Більше 27 мільйонів дали бізнесу в кредит за низькою ставкою

  • За перші два тижні дії кредитної програми «5-7-9%» українські бізнесмени отримали 27,1 мільйонів гривень загалом.
  • А незабаром кредит з низькими річними відсотками будуть видавати ще 11 банків.
  • Які умови, на що дають гроші й хто точно не може отримати кредит?

За держпрограмою «Доступні кредити 5-7-9%» видали 27,1 мільйона гривень загалом.

«Жоден українець не повинен отримати відмову лише через низький рівень підготовки. Цього тижня розпочнемо всеукраїнський навчальний тур для підприємців, які захочуть пройти комплексне безкоштовне навчання з підвищення своїх бізнес-компетенцій, — пише у своєму телеграм-каналі прем’єр-міністр Олексій Гончарук. — А для підприємців, що не мають застави, Уряд розробив окремий механізм — кредитні гарантії. Тобто банк замінює заставу спеціальним фінансовим інструментом».

Програма «5-7-9%», нагадаємо, почала діяти з 3 лютого. Під такі відсотки зможуть отримати позику з держпідтримкою представники діючого і нового бізнесу. Максимальна сума — до 1,5 мільйона гривень, термін кредитування — до п’яти років.

Перша позика була видана у день презентації програми: її отримав вінницький підприємець Павло Варшавський. Укргазбанк надав йому 1,5 мільйона гривень під 7% річних на п’ять років, які одразу сплатив постачальнику обладнання для супермаркету.

— Стартовий внесок — 20% від кредиту. Я заплатив свої 300 тисяч гривень. Плюс, ще надав заставу: обладнання, яке ми закупили, — говорить Павло Варшавський.

Новини Вінниці - фото з Кредит 5-7-9%. Більше 27 мільйонів дали бізнесу в кредит за низькою ставкою

Павло Варшавський (33) першим в Україні отримав доступний кредит. Підприємець називає себе стартапером і планує створити національну мережу магазинів

 

Процедура оформлення кредиту, як каже підприємець, не є простою: займає до 10 днів, бізнесмен має надати великий пакет документів і повну фінансову звітність.

— Але не потрібно цього боятися. Банк не проти видавати кредит. Вони хочуть пересвідчитися, що кредитні гроші повернуться, — каже підприємець.

Які є можливості

Програма бізнесової підтримки має й інші варіанти: кредит можуть надати ще й під 5% (для бізнесу з виторгом до 25 млн грн) і 9% річних (для бізнесу з виторгом до 50 млн грн). Сума — до 1,5 мільйона гривень з терміном погашення до 5 років. Надати кредит можуть на закупівлю обладнання та основних засобів, які використовуються під комерцію. Роль держави в цьому — компенсація банку відсотків за кредити між пільговими і ринковими, які складають від 17% річних.

Видають позики державні банки-партнери програми: Укрексімбанк, Ощадбанк, Укргазбанк і ПриватБанк. Подали заявки на участь в держпрограмі ще 11 банків: Кредобанк, Пумб, Райффайзен Банк Аваль, ОТП Банк, Альфа-Банк, Правекс-Банк, Кредитвест Банк, АКБ «Львів», Банк Восток, Банк Альянс, АТ «МІБ». Урядовці обіцяють розглянути їхні заявки вже незабаром, про що повідомили у своєму звіті.

Один з розробників програми Андрій Слабинський пише, що кредитування точно «не є халявним» і бізнесу виставлять ще декілька умов:

«Власний внесок мінімум 20% (30% для початківців) від вартості проекту. Маєш мати заощадження, а вже потім йти до банку.

Ризик-менеджмент банків тільки починає перебудовуватися під сегмент мікробізнесу. Це займе певний час і матиме наслідком інколи надмірну прискіпливість до проектів, особливо підприємців-початківців», — пише у Фейсбуку керівник Офісу розвитку підприємництва Андрій Слабинський.

Але до цього можна додати, що за створення робочих місць можна зменшувати відсоткову ставку по кредиту — 0,5% за кожного нового робітника, але ставка не може бути нижчою 5% на рік. А якщо за підсумками кварталу кількість робочих місць зменшиться, то відсоткова ставка повернеться до початкової позиції — 7% чи 9%.

Кому кредит точно не дадуть

У правилах програми також прописали категорії підприємців, яким позики не видаватимуть. Це підприємства, що займаються продажем/виробництвом зброї, алкоголю, тютюну; фірми, які надають в оренду приміщення; ФОПи, які є українцями віком до 21 року чи більш, ніж 65 років; бізнесу, що мають податкові борги, негативну кредитну історію; підприємствам-банкрутам тощо.

А ще з держпрограми можна «вилетіти» і надалі виплачувати кредит за звичайним банківським відсотком — від 17+. Це станеться, якщо позичальник не буде платити кредит вчасно; подасть про себе неправдиву інформацію; використає позику не за призначенням; переведення на звичайну відсоткову ставку ухвалить Антимонопольний комітет. І якщо сума державної підтримки цього бізнесу перевищить 200 тисяч євро за три роки. У рамках програми «5-7-9%» цей ліміт не вдасться перетнути (1,5 мільйона гривень = 56,5 тисяч євро).

А тим, кому відмовлять у кредиті, і майбутнім підприємцям держава пропонує навчання. Зокрема, навчать складати бізнес-план, основам підприємництва та ефективній комунікації з банками тощо. 

Загалом, на «Доступні кредити 5-7-9%» заклали 2 мільярди гривень. Цієї суми, за розрахунками Кабміну, має вистачити на створення 90 тисяч нових робочих місць. За 5 років дії програми сума виданих кредитів може скласти до 30 млрд грн.

Усі подробиці про «Доступні кредити» є на офіційному сайті 5-7-9.gov.ua та у відділеннях банків-партнерів програми.

https://vn.20minut.ua/Podii/kredit-5-7-9-bilshe-27-milyoniv-dali-biznesu-v-kredit-za-nizkoyu-stavk-11036153.html

 

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Міжнародне бюро кредитних історій
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
ideabank
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

2020 - Міжнародний Фінансовий Клуб «БАНКИРЪ»

Згода на обробку персональних даних
Дана реєстрація - згода може бути відкликана, шляхом подання відповідного на електронну адресу, заявою!

Image
Image
Image
Image