
Університет банківської справи, будучи унікальним у сфері підготовки фахівців для фінансово-кредитної сфери, на сьогодні повністю забезпечує реалізацію сучасного тренду, пропонуючи різним віковим категоріям — від випускників шкіл до людей похилого віку — широкий спектр освітніх послуг. Цьому сприяє широко запроваджувана система дистанційного навчання. Особливо цікавою вона є для професіоналів, які в силу своєї зайнятості не в змозі відвідувати заняття в аудиторії. За такою формою навчання проходять працівники державних та комерційних банків.
У 2019/2020 навчальному році в Університеті банківської справи уперше здійснено випуск здобувачів освітніх ступенів:
— «магістр» за освітньо-науковими програмами «Облік у глобальному цифровому суспільстві» зі спеціальності 071 «Облік і оподаткування» і «Фінанси та банківська справа» зі спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування»;
— «магістр» за освітньо-професійними програмами «Міжнародна економіка» спеціальності 051 «Економіка» і «Комп’ютерні науки» за спеціальністю 122 «Комп’ютерні науки»;
— «бакалавр» за освітньо-професійною програмою «Кібербезпека у фінансових технологіях» за спеціальністю 125 «Кібербезпека».
Загальний показник працевлаштованих випускників-магістрів становить 90 %. Відбувся перший набір студентів на освітньо-професійну програму «Міжнародна економіка та міжнародні бізнес-комунікації» за спеціальністю 051 «Економіка» ступеня вищої освіти «бакалавр».
За попередній навчальний рік Університет банківської справи пройшов 10 акредитаційних експертиз відповідно до Положення про акредитацію освітніх програм, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти. Розвиток дистанційного формату навчання забезпечується через упровадження і сертифікацію дистанційних курсів та електронних курсів-ресурсів за всіма освітніми програмами. В Університеті банківської справи запроваджено нову інтерактивну онлайн платформу «MOODLE» з розширеним функціоналом із забезпеченням віддаленого доступу до навчальних ресурсів у форматі 24/7 з використанням хмарних технологій. Програми навчальних дисциплін спрямовані на формування професійних та соціально-емоційних компетентностей (hard skills та soft skills). Розроблено 153 дистанційні курси, з яких 40 успішно сертифіковано.
Формування мобільного та гнучкого освітнього контенту надає можливість підготовки за багатьма сертифікованими модулями. Так, в рамках спеціальності «Облік і оподаткування» акредитована магістерська програма АССА (Association of Chartered Certified Accountants) – однієї з найвідоміших та найпотужніших в світі бухгалтерських організацій. Спеціальність має найширшу акредитацію в Україні та пропонує пройти навчання з видачею диплому державного зразка та отримати перезаліки за дев‘ятьма паперами (екзаменами) професійної схеми АССА.
На постійній основі проводяться інноваційні освітні заходи (гостьові лекції, інтерактивні заняття та інтелектуальні заходи, воркшопи, практичні заняття, круглі столи тощо) за актуальною проблематикою в рамках навчальних дисциплін, практичних аспектів розвитку підприємств реального сектору економіки, фінансово-кредитних і державних установ.
У 2019/2020 н.р. Університет в банківської справи визначено базовим закладом з проведення ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади «Банківська справа (спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування») і «Фінансова безпека». За результатами Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей студенти Університету банківської справи здобули 16 дипломів з 12 галузей знань і спеціальностей.
Аспірантура і докторантура Університету банківської справи здійснює підготовку здобувачів вищої освіти ступеня доктора філософії та доктора наук і має на меті створення навчального середовища, сприятливого для набуття аспірантами й докторантами фахової зрілості, спроможності до творчої ініціативи та самостійних наукових досліджень, навичок і досвіду комунікації в рамках міжнародної академічної спільноти. Протягом 2019/2020 навчального року на засіданнях спеціалізованої вченої ради Д 26.883.01 зі спеціальності 08.00.08 — гроші, фінанси і кредит 12 осіб захистили дисертації на здобуття наукового ступеня доктора та кандидата економічних наук.
В Університеті банківської справи видаються фахові наукові журнали «Вісник Університету банківської справи» категорії Б, «Фінансово-кредитна діяльність і проблеми теорії та практики» категорії А, що входить до міжнародної наукометричної бази даних Web of Science Core Collection.
На базі Центру післядипломної освіти Університету банківської справи протягом 2019/2020 навчального року було проведено 35 освітніх заходів з післядипломної освіти для працівників НБУ, інших банків та фінансово-кредитних установ.
Університет банківської справи входить до складу семи міжнародних організацій (Європейська асоціація університетів (м. Брюссель, Бельгія); Міжнародна асоціація університетів (м. Париж, ЮНЕСКО, Франція); Велика Хартія університетів (м. Болонья, Італія); Міжнародна асоціація з фінансової освіти дітей та молоді (м. Амстердам, Нідерланди); Міжнародна програма соціальної і фінансової освіти дітей «Афлатун»; Мережа університетів Чорноморського регіону (м. Констанца, Румунія); Міжнародна асоціація університетів (м. Барселона, Іспанія). Така співпраця дає змогу отримувати найновішу інформацію про основні тренди розвитку європейської вищої освіти і науки, розширювати коло основних партнерів Університету. На даний час Університет банківської справи підтримує активні контакти із 58-ма вищими навчальними закладами і п’ятьма банківськими та іншими фінансово-кредитними установами із понад 20-ти країн світу. У 2019/2020 навчальному році укладено нові міжінституційні угоди щодо реалізації академічної мобільності та стажування студентів, аспірантів і викладачів із Старопольським Університетом (Польща), Міжнародним альянсом «Азербайджан — Україна» (Азербайджан), В’єтнамським національним університетом економіки та права (В’єтнам), що у перспективі означатиме розширення можливостей для навчання студентів, а також підвищення кваліфікації та викладання викладачів у провідних закладах вищої освіти світу. В рамках угод про підготовку фахівців за програмою «подвійного» диплома триває співпраця Університету банківської справи з Краківським економічним університетом (Польща), Університетом ім. Міколаса Ромеріса (м. Вільнюс, Литва), Вищою школою менеджменту (м. Барселона, Іспанія), Балтійською міжнародною академією (м. Рига, Латвія). Також УБС дає змогу студентам базкотшовно навчатися за кордоном в рамках семестрового навчання у Краківському економічному університеті, Познанському університеті економіки та бізнесу (Польща), Поліському державному університеті (Білорусь).
В Університеті банківської справи з кожним роком зростає кількість іноземних громадян, які представляють 22 різних країни світу. Разом в Університеті навчається понад 100 іноземних громадян. В Університеті розроблено і запроваджено чотири навчальні програми підготовки іноземних громадян до вступу у ЗВО (у т. ч. одна англомовна), англомовні програми підготовки на бакалаврському і магістерському рівнях (зі спеціальностей 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» (освітня програма «Фінанси, банківська справа та страхування), 051 «Економіка» (освітні програми: «Міжнародна економіка та міжнародні бізнес-комунікації»; «Економічна кібернетика та бізнес-аналітика») і 073 «Менеджмент»). В планах — упровадження англомовної програми підготовки за спеціальністю 071 «Облік і оподаткування».
За результатами 2019 року Університет банківської справи увійшов до 50 найкращих університетів України в рейтингу прозорості університетів, що складає Лабораторія Cybermetrics на основі даних цитованості у GoogleScholar (48-ме місце серед 133-х закладів вищої освіти із показником 2 700 цитувань). У сьогоднішньому швидкозмінному світі основним трендом стало навчання протягом життя, тому Університет банківської справи впроваджує в освітній процес новітні формати співпраці з усіма категоріями населення.
Матеріали підготували Тетяна Гірченко,
Університет банківської справи
- Перегляди: 200